Spotkanie ostatkowe

20 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie ostatkowe pań z Koła Aktywnych Kobiet w Zygrach z opiekunkami świetlicy środowiskowej w Małyniu, w którym uczestniczył Wójt Gminy Zadzim Włodzimierz Owczarek oraz pani dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu.

Społeczność szkolna mogła obejrzeć wystawę wytworów rękodzielniczych pań z Zygier (decoupage) oraz pani Aliny Ciecierskiej z Krzemieniewa (kartki świąteczne, zdobione jaja, biżuterię).

W sali regionalnej uczennice naszego gimnazjum: Joanna Gruda i Patrycja Wiśniewska przedstawiły uczestnikom spotkania prezentację multimedialną nt. zwyczajów ostatkowych i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi, przygotowaną pod kierunkiem pani Agnieszki Sztendel-Rychlik.