My czytamy dzieciom, a Ty...?

Nasza szkoła od kilku lat realizuje program "Czytające szkoły", w ramach kampanii społecznej, "Cała Polska czyta dzieciom", a 2 kwietnia – w dniu urodzin jednego z najbardziej znanych pisarzy dla dzieci, Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczciliśmy obie te okazje 3 kwietnia – czytając dzieciom (oczywiście!).

Tego dnia w role lektorów wcielili się: pani Monika Błaszczyk, sekretarka naszej szkoły, oraz pan leśniczy, Andrzej Olejniczak. Dzieci wysłuchały wierszy: "Co dzieci widziały w drodze" Marii Konopnickiej oraz "Gajowy" autorstwa Kazimerza Nóżki, leśniczego Leśnictwa Polanki Nadleśnictwa Baligród.

Po wysłuchaniu obu utworów dzieci zasypały pana leśniczego pytaniami nt. jego pracy, dzikich zwierząt, chorych drzew, ptaków itp. Kiedy ich ciekawość została zaspokojona – gość obdarował je prezentami oraz zaprosił do leśniczówki Zygry na zajęcia edukacyjne w plenerze. Prezenty otrzymała także cała społeczność szkolna – pan Andrzej Olejniczak przekazał szkole filmy i materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

Dziękujemy Uśmiech

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)