Młodzi kontra gniew

15 maja w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia nt. "Zabawy przeciwdziałające agresji", które poprowadziła pani pedagog Iwona Ostrowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach. Ich celem było uświadomienie dzieciom, że gniew towarzyszy wszystkim i należy nauczyć się go zwalczać, aby nikogo nie ranić.

Na podstawie obrazków maluchy rozpoznawały emocje, a następnie wykonywały ćwiczenia słowne i ruchowe rozładowujące złość. Na koniec przedstawiły w formie graficznej własne wyobrażenia gniewu.

Dzieci obiecały, że w chwili zdenerwowania zastosują poznane techniki i były bardzo zadowolone z uczestnictwa w tych zajęciach.