Dzień Drzewa

22 października uczniowie naszej szkoły włączyli się w światowe obchody Dnia Drzewa, którego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew.

 

Do drzew w okolicy naszej szkoły dołączyła w tym roku lipa, zasadzona przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej pod fachowym nadzorem pani Lidii Jarugi.

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, argumentując, że "inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość". Idea ta spotkała się szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku na apel Mortona posadzono w USA ponad milion drzew. Do Europy idea trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa.

A Ty? Czy posadziłeś choć jedno drzewo?

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)