Kampania antyszrotówkowa w toku!

25 października uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez klasy V i VI szkoły podstawowej oraz I, II i III gimnazjum, pod okiem opiekunów LOP wzięli udział w 7. ogólnopolskiej akcji grabienia liści kasztanowca, mającej na celu ratowanie tych drzew przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem,  który bezlitośnie je niszczy.

Zaatakowane kasztanowce z roku na rok są coraz słabsze, a można im pomóc, zwalczając szkodnika. Jedną z najstarszych i najskuteczniejszych metod jest jesienne grabienie i utylizacja (spalenie lub zakopanie na głębokości co najmniej 30 cm) liści kasztanowca.

Pogoda tego dnia sprzyjała, więc wszyscy ochoczo przystąpili do pracy i już po dwóch godzinach plac wokół naszych kasztanowców był pięknie oczyszczony.

Grabienie liści było pożyteczną pracą, ale przebywanie na świeżym powietrzu sprawiło wszystkim wiele przyjemności.

Dziękujemy uczestnikom akcji!