Narodowe Święto Niepodległości

Co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, pod kierownictwem pani Agnieszki Smolny, przygotowali akademię, w której cała społeczność szkolna wzięła udział 8 listopada.

Po odśpiewaniu hymnu i wystąpieniu pocztu sztandarowego, rozpoczęła się część artystyczna. Nasi młodzi artyści wyrecytowali przepiękne wiersze ku miłości ojczyzny, a oprawę muzyczną ich występu stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru, którym opiekuje się pan Radosław Rudecki.

Wszyscy, którzy w skupieniu i z uwagą uczestniczyli w tym apelu udowodnili, że rozumieją wagę tego święta i potrafią docenić ofiarę tych, którzy wywalczyli nam wolność.