ABC UE

27 listopada odwiedzili nas goście z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Łodzi, którzy w klasie VI szkoły podstawowej oraz III gimnazjum przeprowadzili zajęcia przybliżające uczniom temat Unii Europejskiej, zakresu i struktury jej funkcjonowania oraz roli Polski w procesie europejskiej integracji.

Klasa VI uczestniczyła w lekcji nt. "ABC Unii Europejskiej - państwa członkowskie", a klasa III gimnazjum - "9 lat Polski w Unii Europejskiej". Obie lekcje poprowadziła pani Katarzyna Antczak, konsultantka RODM.

Zajęcia o tematyce międzynarodowej zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, toteż serdecznie dziękujemy łódzkiemu RODM za dotychczasową współpracę i zapraszamy na kolejne lekcje Uśmiech