hej kolęda, kolęda!

3 grudnia w ramach nieustającej akcji umuzykalniania, uwrażliwiania i kształtowania gustów muzycznych dzieci zawitali do nas… pierwsi w tym roku kolędnicy. Artyści odwiedzający nas systematycznie w ramach akcji Poranki Muzyczne tym razem zaprezentowali uczestnikom spotkania kolędy i pastorałki z różnych stron świata, m.in. z Argentyny, Hiszpanii. Białorusi, Anglii oraz – oczywiście – Polski.

Muzycy zaprosili do współpracy dzieci, które z zapałem akompaniowały piosenkarce na grzechotkach, tamburynie i drewienkach, a jedna z naszych uczennic, Izabela Włosiak, wcieliła się nawet w rolę solistki.

Odbył się także konkurs muzyczno-sprawnościowy Puszcza oczko podczas którego stojące w kole dzieci zakładały czapkę Mikołaja osobie stojącej obok, a kto nie zdążył tego zrobić w chwili, gdy zapadała cisza – odpadał z gry.

Takie spotkanie musiało się zakończyć złożeniem życzeń świątecznych – i tak właśnie się zakończyło. Uśmiech