ZOO Safari w naszej szkole

Chcąc na własne oczy zobaczyć egzotyczne zwierzęta, jedziemy zazwyczaj do zoo; tym razem było jednak inaczej – to zoo przyjechało do nas!

10 stycznia pracownicy ZOO Safari z Borysewa przeprowadzili lekcję zoologiczną dla przedszkolaków oraz uczniów klas I–IV szkoły podstawowej.

Po prezentacji multimedialnej o najciekawszych zwierzętach wszystkich kontynentów, pani Klaudia opowiedziała o mieszkańcach ZOO Safari w Borysewie, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które pracownicy przywieźli ze sobą. A były to: żółw lądowy

pyton siatkowy i wąż mleczny

– jak widać, dzieci, które miały na to ochotę, mogły ich dotknąć.

Na koniec wszyscy uczestnicy lekcji otrzymali foldery zachęcające do odwiedzenia ZOO w Borysewie, a każda klasa – kalendarz na 2014 r. z ilustracją pięknego białego lwa, który jest jednym z najcenniejszych zwierząt ZOO Safari w Borysewie.