3 w 1

20 grudnia przedszkolaki z grupy starszej przeżywały potrójną uroczystość. Jej pierwszym i najważniejszym składnikiem było pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci bez lęku zaprezentowały swoje umiejętności przed licznie zgromadzonymi gośćmi, a następnie zostały pasowane przez p. dyrektor, złożyły ślubowanie i otrzymały pamiątkowe dyplomy – wszystko w radosnej, świątecznej atmosferze.

Będąc już pełnoprawnymi przedszkolakami, wzięły udział w lekcji otwartej nt. Wigilia w naszym przedszkolu. Zapoznały się z tradycjami świątecznymi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stół wigilijny; z radością śpiewały z gośćmi kolędy i bawiły się z nimi w zabawy muzyczno – ruchowe; chętnie i ładnie składały życzenia podczas łamania się ze wszystkimi opłatkiem.

Po wigilii wspólnie z rodzicami uczestniczyły w szkolnych jasełkach bożonarodzeniowych.

To była bardzo udana impreza!