...i już po wakacjach ;)

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Pierwszym elementem uroczystości była msza święta w kościele pw. św. Rocha w Zygrach, celebrowana przez księdza prałata Mirosława Skoczylasa. Następnie udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie spotkaliśmy się z Wójtem Gminy Zadzim Włodzimierzem Owczarkiem i przedstawicielami urzędu gminy. Wspólnie wysłuchaliśmy krótkiego referatu nt. II wojny światowej, złożyliśmy kwiaty na mogile nieznanych żołnierzy polskich 10 dywizji piechoty armii Łódź oraz uczciliśmy pamięć wszystkich poległych w kampanii wrześniowej 1939 r.

Po powrocie do szkoły spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Młodzież podziękowała proboszczowi za poranną mszę i współpracę ze szkołą. Pani dyrektor Teresa Jaworska i pani wicedyrektor Agnieszka Bednarek zapoznały zebranych z organizacją roku szkolnego oraz życzyły wszystkim sukcesów i wytrwałości w realizowaniu zamierzeń. Po oficjalnej inauguracji roku szkolnego uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami.

Całej społeczności naszej szkoły życzymy,
aby rok szkolny 2014/2015 obfitował w sukcesy!

Autorka informacji: D. A. Rusek