Policjant w przedszkolu

Wrzesień w przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, dlatego przedszkolaki miały okazję spotkać się z panem policjantem. W dniu 19.09.20114r. do grupy przedszkolaków przybył pan sierżant Karol Dudczak z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, a jednocześnie tata Wiktorii, która uczęszcza do grupy przedszkolaków.

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz uczulił dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcego zwierzęcia, np. psa.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był samochód policyjny, w którym dzieci mogły usiąść nawet za kierownicą.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Autor informacji: R. Woźniak