Święto pieczonego ziemniaka

Zuchy z klasy III SP kultywują tradycję Święta pieczonego ziemniaka. Obchody tego święta zaczęły od poszerzenia wiedzy na temat pochodzenia rośliny, historii jej uprawy, rodzajów odmian, wartości odżywczych oraz zastosowania ziemniaka.

Wspólnie układały ziemniaczane menu, wykazując się dużą znajomością sztuki kulinarnej. Największą frajdą okazało się wykonanie kartoflanych kukiełek. Inwencja twórcza i wyobraźnia przyczyniły się do wyczarowania niezwykłych dziwaków-cudaków, zwierzątek i pajacyków.

Nie zabrakło również ziemniaczanej uczty z ziemniakiem w roli głównej. Pieczone ziemniaki wszystkim bardzo smakowały.

Autorka informacji: B. Naszkowska