Witaj szkoło!

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość inauguracyjną zapoczątkowała msza święta w kościele pw. św. Rocha w Zygrach, po której udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego referatu nt. II wojny światowej oraz uczciliśmy pamięć ofiar hitleryzmu.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie sportowych zmagań

Inauguracja szkolnego roku sportowego odbyła się 11 września 2015 r. w Pęczniewie. Chłopcy z klasy I gimnazjum i VI klasy szkoły podstawowej uczestniczyli w Turnieju Piłkarskim o puchar Premiera Polski.

Czytaj więcej...

Lekcja przyrody w leśniczówce w Zygrach

W dniu 23.09.2015 r. uczniowie klas IV, V, VI szkoły podstawowej wraz z opiekunami – Katarzyną Nastarowicz, Edytą Lewandowską i Lidią Jarugą uczestniczyli w zajęciach terenowych w leśniczówce w Zygrach, której gospodarzem jest pan Andrzej Olejniczak.

Podczas zajęć na świeżym powietrzu uczniowie mogli obserwować las wczesną jesienią. Pan leśniczy w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o swojej pracy, o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w naszych lasach.

Czytaj więcej...

Biegali po medale

24 września przed Uniejowskimi Termami odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Połowa z uczestników sklasyfikowana została w pierwszej dziesiątce w swoich biegach.

Czytaj więcej...

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)