Lekcja przyrody w leśniczówce w Zygrach

W dniu 23.09.2015 r. uczniowie klas IV, V, VI szkoły podstawowej wraz z opiekunami – Katarzyną Nastarowicz, Edytą Lewandowską i Lidią Jarugą uczestniczyli w zajęciach terenowych w leśniczówce w Zygrach, której gospodarzem jest pan Andrzej Olejniczak.

Podczas zajęć na świeżym powietrzu uczniowie mogli obserwować las wczesną jesienią. Pan leśniczy w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o swojej pracy, o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w naszych lasach.

Spacerując po lesie dzieci rozpoznawały warstwy lasu, nazywały drzewa, krzewy i rośliny zielne. Niektórzy gromadzili jesienne skarby: liście, szyszki, żołędzie oraz grzyby.

Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał od leśniczego upominek.

Autorka informacji: L. Jaruga