Apteczki Małego Ratownika WOŚP

9 listopada każdy uczeń z kl.III SP, który brał udział w zajęciach z pierwszej pomocy otrzymał swoją "Apteczkę Małego Ratownika WOŚP".

W apteczkach znajduję się zestaw najpotrzebniejszych rzeczy, które przydadzą się do udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Są to: rękawiczki, maseczka do prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny.

Fundacja WOŚP prowadzi Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" od 2006 roku. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci.

Autorka informacji: M. Bruździak