Spotkanie z pracownikiem Sieradzkich Parków Krajobrazowych

12 lutego uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z p. Karoliną Piasecką, pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego OT Sieradzkich Parków Krajobrazowych.

Tematem lekcji były "Płazy świata".

Podczas przedstawionej prezentacji multimedialnej dzieci poszerzyły swoje wiadomości dotyczące trybu życia, charakterystyki gatunków oraz sposobów ochrony płazów.

W trakcje zajęć uczniów przedstawiali krótkie scenki obrazujące zagrożenia płazów. Każda scenka była dokładnie analizowana, a następnie wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób można przeciwdziałać zagrożeniom.

Pod koniec spotkania został zorganizowany konkurs z nagrodami i uczniowie mieli okazję wykazać się zdobytą wiedzą.

Autorka informacji: L. Jaruga