Od denara do złotowki

Dnia 1 marca 2016 r. odbyła się prezentacja multimedialna projektu edukacyjnego Od denara do złotówki.

Realizacji projektu podjęli się uczniowie klasy II gimnazjum: Natalia Rękawiecka, Natalia Kołodzińska, Agata Andrzejczak, Hubert Cierpikowski i Damian Piotrowski.

Ci sami uczniowie, z wyjątkiem Damiana Piotrowskiego, wzięli udział w prezentacji projektu, na którą zaprosili: dyrektora Zespołu Szkół w Zygrach p. Teresę Jaworską, dyrektora Oddziału w Zadzimiu Banku Spółdzielczego w Poddębicach p. Marię Tomczyk, p. Katarzynę Nastarowicz, p. Sylwię Dębską, uczniów klasy IV szkoły podstawowej oraz uczniów klasy I gimnazjum.

Prezentujący przedstawili najistotniejsze fakty z burzliwej historii naszej waluty począwszy od Piastów a skończywszy na XX wieku. Po zakończeniu prezentacji autorzy projektu wraz z opiekunem p. Haliną Słomian otrzymali podziękowania od p. dyrektor Teresy Jaworskiej oraz od p. Marii Tomczyk.

Autorka informacji: H. Słomian