Planetarium w sali gimnastycznej

31 marca podjęliśmy próbę zaintrygowania uczniów nową, nietradycyjną formą kształcenia i zaprosiliśmy do naszej szkoły mobilne planetarium, czyli Kino Sferyczne.

Przedszkolaki obejrzały film "ZULA patrole", z którego dowiedziały się wszystkiego o formowaniu się Ziemi i formach życia, dla których Ziemia jest domem.

Uczniowie szkoły podstawowej przenieśli się do wnętrza ludzkiego ciała z bohaterami filmu "Przyjaciele - w organizmie człowieka" i zobaczyli m.in. jak oko jest powiązane z mózgiem, jak nasz organizm jest zasilany tlenem oraz dowiedzieli się co nieco o pracy serca i układu pokarmowego.

Gimnazjaliści, uczestniczący w pokazie filmu "Astronauta", mogli natomiast prześledzić zmiany zachodzące w ciele człowieka podczas lotu w kosmos oraz dowiedzieć się, co dzieje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Organizacją i logistyką całego tego przedsięwzięcia zajmowała się pani Agnieszka Bednarek.

Autorka informacji: D.A. Rusek