Kangurzy skok w świat matematyki

17 marca trzynaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w najpopularniejszym szkolnym konkursie matematycznym – Kangurze, który w bieżącym roku odbywał się pod patronatem Rady Europy.

Nasi reprezentanci startowali w kategoriach: Maluch (9 osób), Beniamin (1 osoba) i Kadet (3 osoby).

Nadzór nad prawidłowością przebiegu konkursu sprawowały – jak co roku – panie: Halina Słomian oraz Dorota A. Rusek (szkolny koordynator Kangura Matematycznego).

Każdy uczestnik Konkursu Kangur otrzymał upominek w postaci układanki przestrzennej pentomino natomiast laureaci zostaną nagrodzeni poprzez wyjazd na wycieczkę lub kolonie zagraniczne, w czasie których będą zgłębiać ciekawostki matematyczne.

Trzymamy kciuki, by wśród uczestników takiej wycieczki znaleźli się w tym roku uczniowie naszej szkoły! Spoko

Autorka informacji: D.A. Rusek