Lekcja biblioteczna "Śladami Stasia i Nel"

4 maja 2016 roku uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Śladami Stasia i Nel" popularyzujących twórczość Henryka Sienkiewicza w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach.

Zajęcia prowadziła Pani Lidia Dominiak – pracownik biblioteki.

W prezentacji przypomniała dzieciom ważniejsze fakty z życia pisarza oraz treść powieści "W pustyni i w puszczy".

Uczniowie po wstępnej prezentacji otrzymali zadania do wykonania: quiz, wyszukiwali hasła związane z treścią powieści w encyklopedii, rozwiązywali krzyżówkę.

Na zakończenie Pani Lidia gorąco zachęcała dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki.

Uczniom zajęcia bardzo się podobały i wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych zajęciach w przyszłości.

Opiekę sprawowały panie: A. Bartczyk i A. Bednarek

Autorka informacji: A. Bednarek