W przyjaźni z ekologią

24 maja uczniowie klasy I szkoły podstawowej odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne W przyjaźni z ekologią.

Dzieci zapoznały się z prezentacją o przyrodzie przygotowaną przez panie z biblioteki.

Później rozwiązywały krzyżówkę, łączyły obrazki z nazwami drzew iglastych i liściastych, wyklejały drzewo z liści wyciętych z gazety oraz brały udział w dyskusji na temat dbania o przyrodę oraz segregowania śmieci.

Pierwszoklasiści wykazali się dużą aktywnością oraz wiedzą na temat otaczającej nas przyrody.

Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o zbiorach zgromadzonych w bibliotece i zachęcały do czytania książek.

Zajęcia zakończyły się wręczeniem pierwszakom Kodeksu Młodego Ekologa.

Opiekę sprawowały panie: A. Bednarek i M. Michalak-Gapińska.

Autorki informacji: A. Bednarek i M. Michalak-Gapińska