Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016 i mury naszej szkoły opustoszały na najbliższe dwa miesiące.

Jednym z ważniejszych punktów tej uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły przez odchodzący poczet sztandarowy, tworzony przez uczniów klasy III gimnazjum, uczniom klasy I gimnazjum, którzy obiecali nieść go wysoko i szanować, a także uczynić wszystko, by wyrastać na mądrych i prawych obywateli naszej ojczyzny.

Najprzyjemniejszą częścią każdej uroczystości zakończenia roku szkolnego jest rozdanie nagród i podziękowań – tak było i tym razem. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym wyróżniali się w nauce, frekwencji, czytelnictwie, sporcie, oszczędzaniu i pracy społecznej. Podziękowania za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz naszej szkoły otrzymali także rodzice.

Stypendia naukowe, nagrody dla Młodych Liderów Samorządowych oraz dla uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach gminnych, uczestnicząc w krzewieniu kultury patriotycznej, wręczył Wójt Gminy Zadzim Krzysztof Woźniak.

Pan Tadeusz Blaźniak, prezes GKS Zadzim, podziękował dwóm uczennicom drugiej klasy gimnazjum za zaangażowanie w działalność drużyny piłki nożnej Pisia Zygry oraz zachęcał inne uczennice do wstąpienia do tej drużyny.

Pozostałe nagrody i podziękowania wręczyły nasze panie dyrektorki: Teresa Jaworska i Agnieszka Bednarek.

Młodzież podziękowała wójtowi i prezesowi GKS Zadzim za współpracę ze szkołą oraz proboszczowi miejscowej parafii za poranną mszę i wszystkie wygłoszone w jej trakcie przestrogi i napomnienia.

W częściach artystycznych zaprezentowały się obie grupy przedszkolne, a także piątoklasiści, którzy pożegnali szóstoklasistów i sami szóstoklasiści, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę na kolejnym etapie edukacyjnym.

Ostatnim akcentem uroczystości zakończenia roku szkolnego były występy ostatnich klas gimnazjalnych – drugoklasiści pożegnali trzecioklasistów, a trzecioklasiści zaprezentowali się w skeczu, w którym osądzili grono pedagogiczne, przepięknie zaśpiewali "Szczęśliwej drogi już czas" oraz wyświetlili krótki film wspomnieniowy.Po akademii wszyscy udali się do swoich klas, gdzie wychowawcy wręczyli swoim podopiecznym cenzurki oraz życzyli im udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!  SpokoAutorka informacji: D.A. Rusek

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)