Sprzątanie Świata

19 września uczniowie Zespołu Szkół w Zygrach uzbrojeni w jednorazowe rękawice ochronne oraz wielkie worki foliowe, wyruszyli wraz z wychowawcami na coroczną walkę ze śmieciami w ramach akcji Sprzątanie Świata.

Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich niestety nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.

Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali wiele odpadów, wśród których przewagę stanowił papier, szkło i plastik.

Autorka informacji: L. Jaruga