XVI Dzień Papieski

Dzień 11 października 2016 r. był wyjątkowy w naszej szkole, ponieważ przeżywaliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia".

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. A. Szymańskiej, p. A. Grudy, oraz p. R. Rudeckiego przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony przesłaniu, które jest szczególnie ważne dla dzisiejszego świata.

Św. Jan Paweł II w czasie konsekracji Bazyliki w Łagiewnikach w 2002r. powiedział m.in. "Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie [...] W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!"

Autorka informacji: A. Szymańska