Ślubowanie pierwszoklasistów '16

Dnia 26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani wicedyrektor Agnieszka Bednarek. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Autorki informacji: A. Gruda i A. Bartczyk