Wyjazd do Warszawy

17 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili Muzeum Narodowe i jego bezcenne dzieła, m.in. Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego. Po tej duchowej uczcie udali się na spotkanie z Panem posłem Piotrem Polakiem, dzięki któremu mogli zwiedzić Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Pan poseł przybliżył uczniom pracę posłów i senatorów oraz opowiedział o historii polskiego Parlamentu. Uczniowie zobaczyli salę plenarną Sejmu oraz zwiedzili kulisy Senatu.

Wyprawa do Warszawy była niezwykle owocna. Dziękujemy Panu Piotrowi Polakowi za możliwość zwiedzenia Parlamentu. Liczymy również na dalszą współpracę.

Wycieczkę przygotowały: K. Nastarowicz, A. Sztendel-Rychlik, A. Smolny i A. Bartczyk.

Autorka informacji: K. Nastarowicz