Maraton czytania

15 listopada 2016 roku aby uczcić 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym Poddębickim Maratonie Czytania pn. "Zaczytajmy Sienkiewicza" pod patronatem Starosty Powiatu Poddębickiego.

Maraton był zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną, Powiatową Bibliotekę Publiczną, Dom Kultury i Sportu w Poddębicach.

Naszą młodzież reprezentowały Angelika Biernat i Marta Białkowska z klasy I gim., które czytały fr. "Krzyżaków" oraz uczniowie z klasy V: Wiktoria Rychlik i Patryk Ząbczyński przypominając fr. "W pustyni i w puszczy".

Uczniowie z klasy I gim. klasy V wzięli udział w konkursie wiedzowym na temat czytanych utworów Henryka Sienkiewicza.
Ponadto uczniowie zwiedzili wystawę malarstwa Stanisława Burskiego pt. "Sercu bliskie, najbliższe" przygotowaną w Dom Kultury i Sportu w Poddębicach.

Autorka informacji: A. Bednarek