Grudniowy wyjazd do kina

10 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do kina nowy film Disneya: Vaiana: Skarb oceanu. Opowieść o polinezyjskiej księżniczce.

Film odwołuje się do ustnych przekazów ludów Oceanii. Twórcy animacji sięgnęli do mitu o butnym półbogu Maui, potrafiącym przybierać kształt dowolnego stworzenia, który naruszył harmonię natury.

Gdy wieki później ponure konsekwencje jego występku dosięgają plemienia Vaiany, waleczna nastolatka podejmuje wyzwanie. Dziewczynę od małego ciągnęło do oceanu. Mimo zakazów postanawia wypłynąć poza rafę otaczającą Motonui, by pójść śladem przodków i uratować rodzinną wyspę przed zagładą.

Film zabawny i wzruszający, z przesłaniem. Przy tym pięknie oprawiony bogactwem kolorów i muzyką wpadającą w ucho.

Autorka informacji: A. Bednarek