Wyprawa w mitologiczny świat

Uczniowie kl. IV i V Szkoły Podstawowej oraz I Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Obejrzeli spektakl muzyczny "Bogowie i Herosi. Opowieści Afrodyty".

Przewodniczką po świecie mitów była Afrodyta - piękna bogini miłości. Zaprosiła widzów do świata, w którym Odyseusz chce odnaleźć po latach drogę do ukochanej Itaki, Tezeusz pragnie znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura, a Prometeusz wykraść bogom ogień, by podarować go stworzonym przez siebie ludziom.

Towarzyszył jej Grecki Chór.

Spektakl przemyślany w każdym szczególe, a dodatkowo podana w bardzo atrakcyjny, wręcz rozrywkowy sposób wiedza, nie tylko zresztą z dziedziny mitologii, pozostanie z pewnością w pamięci młodych widzów na zawsze.

Uczniami w trakcie wyjazdu opiekowały się: Anna Bartczyk, Katarzyna Nastarowicz i Agnieszka Sztendel- Rychlik.

Autorka informacji: Anna Bartczyk