Pokaz wspinaczki

13 marca gościliśmy w naszej szkole harcerzy z 32 Specjalnościowej Drużyny Środowiskowej im. Zygmunta II Augusta, specjalizujących się we wspinaczce skałkowej.

Organizator pokazu, podharcmistrz Waldemar Terlecki, zachęcał uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w pracach ZHP i wstąpienia do drużyny, której członkowie dali w naszej sali gimnastycznej wspaniały popis sprawnościowy.

Drużyna działa we współpracy z Zespołem Szkół w Zadzimiu. Bierze udział w imprezach i biwakach harcerskich oraz festynach lokalnych. Realizuje próby na sprawności i stopnie harcerskie.

Specjalnością drużyny są zabawy linowe z elementami wspinaczki skałkowej i na sztucznych ściankach wspinaczkowych.

Realizowane formy pracy specjalnościowej:

• zabawy linowe – zabawowe tory linowe na ziemi i drzewach
  • wspinaczka na sztucznej ściance wspinaczkowej Stratosfera w Łodzi
  • wspinaczka skałkowa (podstawy), mosty linowe, zwiedzanie jaskiń (Jura Krakowsko–Częstochowska)

Autorka informacji: D.A. Rusek