Powiatowe Potyczki Ortograficzne

W kwietniu nasza szkoła gościła finalistów Powiatowych Potyczek Ortograficznych. Konkurs organizowany jest pod patronatem starosty powiatowego i kuratelę nad nim sprawuje Starostwo Powiatowe w Poddębicach.

Konkursy odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy II – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. W trudnych zmaganiach z polską ortografią wzięli udział najlepsi uczniowie ze wszystkich gmin powiatu poddębickiego.

Oto wyniki konkursu.

LAUREACI klasy II – III szkoły podstawowej:

  • POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII – KINGA PRZYWOJSKA Zespół Szkół w Dalikowie
  • WICEMISTRZOWIE – KAMIL DOCZEKALSKI Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach
  • IZABELA KWAPIS - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach

 

  • Kornelia Kosicka - ZS w Zygrach Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  • Izabela Karasińska – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Deki – Deczyńskiego w Zespole Szkół w Pęczniewie
  • Łucja Bielińska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pęczniewie
  • Lena Smolarek – Zespół Szkół w Wartkowicach
  • Maria Głowacka – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kłódnej
  • Natalia Nowińska Szkoła Podstawowa w Wieleninie
  • Tobiasz Bartosiak – Zespół Szkół w Uniejowie Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r.
  • Amelia Tomczyk - Zespół Szkół w Uniejowie Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r.
  • Antonina Mikołajczyk – Zespół Szkół w Dalikowie
  • Milena Solarek - – Zespół Szkół w Dalikowie

 

LAUREACI klasy IV – VI szkoły podstawowej:

  • POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII – NATALIA MEDYŃSKA – Zespół Szkół w Zadzimiu
  • WICEMISTRZOWIE – KUBA KAŁUŻNIAK - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach
  • ŁUCJA KOWALCZYK - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach

 

  • Klaudia Antosik – Szkoła Podstawowa w Wieleninie
  • Nina Leśniak - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach

 

LAUREACI gimnazjum:

  • POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII – Filip Kowalczyk – Gimnazjum w Poddębicach
  • WICEMISTRZOWIE – Julia Galoch - Zespół Szkół w Uniejowie Gimnazjum im. Abp J.B. Skotnickiego
  • Julia Krokosz - Zespół Szkół w Dalikowie

Koordynatorami konkursu były Katarzyna Nastarowicz i Anna Bartczyk.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uśmiech

 

Autorka informacji: K. Nastarowicz

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)