Festyn Zdrowia

15 maja 2017 r w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia, realizowany w ramach projektu edukacyjnego Czas na zdrowie.

W skład zespołu przygotowującego projekt weszli:

1. Natalia Rękawiecka
  2. Natalia Kołodzińska
  3. Agata Andrzejczak
  4. Wiktoria Banasiak
  5. Damian Piotrowski
  6. Adrian Biernat
  7. Hubert Cierpikowski
  8. Szymon Sałata
  9. Aneta Nowak
  10. Karolina Nowak

Koordynatorami projektu byli pani Lidia Jaruga oraz pan Radosław Rękawiecki.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej oraz zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Festyn Zdrowia składał się z trzech modułów:
1. Pokaz filmów z serii „Śmietnik w mojej głowie" mówiący o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie.
2. Degustacja kolorowych sałatek, owocowych koktajli, pełnowartościowych przekąsek owocowo – warzywnych oraz tradycyjnych pysznych deserów przygotowanych przez każda klasę.
3. Organizacja zabaw ruchowych dla dzieci i młodzieży.

Gośćmi specjalnymi Festynu byli: Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Wójt Gminy Zadzim Krzysztof Woźniak, Radna Powiatu Krystyna Godzińska, Radni Gminy Zadzim Teresa Urbaniak, Jolanta Pośpieszyńska, Kazimierz Dudczak, Jan Dzierbicki, Pani Jadwiga Dudczak reprezentująca Koło Kobiet Aktywnych w Zygrach, przedstawiciele Koła Pszczelarzy w Zadzimiu, Pani Jolanta Kuźnicka – pielęgniarka, Pan Waldemar Herman przedstawiciel Gminnego Klubu Sportowego Sekcja Piłki Nożnej „Pisia Zygry", Pani Magdalena Jasiak przewodnicząca Rady Rodziców.

Projekt realizowany był pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Agencji Rynku Rolnego.

Autorka informacji: L. Jaruga