Święto Drzewa

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku. Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew.

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. Drzewa karmią, wspomagają, ochraniają. Są niezastąpione w swojej roli.

Pamiętajmy o tym sadząc i opiekując się drzewami.

Autorka informacji: L. Jaruga