Wycieczka do Planetarium EC1 w Łodzi

6 grudnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Łodzi klasy IV- VI pod opieką p. Haliny Słomian, p. Lidii Jarugi i p. Radosława Rękawieckiego.

Uczniowie odwiedzili "Planetarium EC1", gdzie obejrzeli pokaz pt. "Dwa szkiełka". W trakcie filmu odbyli podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznali również historie odkryć wielkich astronomów i fizyków Galileusza, Huygensa, Newtona oraz wielu innych, których badania stały się możliwe dzięki wynalezieniu ponad 400 lat temu pierwszego teleskopu.

Niesamowite wrażenia i zdobyte informacje z pewnością pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

Autorka informacji: L. Jaruga