Jasełka "Jest taki dzień"

Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem
A u żłobka Matka Święta
Czuwa sama uśmiechnięta
Nad dzieciątka snem

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. JASEŁKA, pt. JEST TAKI DZIEŃ w wykonaniu uczniów klas III, IV, V, VI, II i III gim. wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Dzieci w przepięknych strojach występowały przed p. wójtem Krzysztofem Woźniakiem, Radą Rodziców, nauczycielami, swoimi rodzicami, dziadkami a następnie przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.

Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

Autorka informacji: A. Szymańska