Wycieczka do Wrocławia

25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV, V i VI wraz z nauczycielami: p. Haliną Słomian, p. Lidią Jarugą i p. Radosławem Rękawieckim pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.

Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Przedstawiono nam makietę, na której ukazane były położenia wojsk polskich i rosyjskich podczas bitwy pod Racławicami. Następnie czekaliśmy na wejście do auli, w której znajdował się wielki obraz. To charakterystyczne wejście było zapowiedzią czegoś niezwykłego, początkiem pięknie opowiedzianej historii.

Na piętrze ukazało nam się dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka w latach 1893-1894. Wyjątkowość tego malowidła polega na tym, że zajmuje ono całą powierzchnię ścian i stojąc na środku, miało się wrażenie uczestnictwa w historii. Naszą uwagę zwróciły przedmioty leżące pod płótnem, które były idealnie dopasowane do kompozycji obrazu. Podziwiając dzieło, mieliśmy możliwość słuchania komentarza opisującego ukazaną bitwę. Dźwięk stanowił niezwykłe uzupełnienie wrażeń.

Kolejnym punktem wycieczki był wjazd szybkobieżną windą na 49 piętro Sky Tower, najwyższego w Polsce, ponad dwustumetrowego wieżowca i podziwianie miejskiej panoramy.

Ostatnią atrakcja było zwiedzanie największego w Polsce ogrodu zoologicznego, w którym zgromadzono ponad 4000 zwierząt. Uczniowie z największą niecierpliwością oczekiwali wejścia na teren Afrykarium, w którym stworzono unikatowy kompleks ekosystemów wodnych Czarnego Lądu i świetnie je wyeksponowano dzięki licznym przeszkleniom.

Droga powrotna minęła bardzo przyjemnie i wesoło.  Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi po bardzo fajnej przygodzie.

Autorka informacji: L. Jaruga