Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej w Zygrach

1. Usługi  biblioteczne będą realizowane wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek.
  2. Wypożyczenia będą odbywać się codziennie w godzinach  9.00 – 12.00.
  3. Uczeń korzystający z biblioteki musi spełnić obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy części odzieży, maski, maseczki czy przyłbicy podczas przebywania w bibliotece.
  4. Uczeń po wejściu do biblioteki musi przebywać w „strefie czytelnika” wyznaczonej taśmą ostrzegawczą.
  5. W celu przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego w bibliotece będzie mógł przebywać maksymalnie 1 czytelnik (uczeń lub rodzic/opiekun).
  6. Uczniowie nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru ani czasopism. Wypożyczanie odbywać się będzie tylko i wyłącznie poprzez bibliotekarza.
  7. Uczeń oddający wypożyczone książki, odkłada je na stolik znajdujący się w „strefie czytelnika”. Dopiero po jego wyjściu przyjęte egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu, włożone do pojemnika i poddane kwarantannie na okres 3 dni. Po upływie tego czasu zostaną odpisane z konta czytelnika i włączone do księgozbioru.
  8. W podobny sposób odbędzie się proces wypożyczania – bibliotekarz przekazuje wypożyczone książki czytelnikowi umieszczając je na wyznaczonym do tego miejsca stoliku.
  9. Wszystkim czytelnikom zwiększony zostanie limit wypożyczanych książek, tak aby mogli ograniczyć ilość odwiedzin w bibliotece.
  10. Rekomendujemy:

- wcześniejsze przygotowanie listy tytułów do wypożyczenia

- umawianie się na konkretną godzinę w celu odbioru książek

1. Uczniowie korzystający z biblioteki będą mieli zapewniony dostęp do środków dezynfekujących znajdujących się na terenie szkoły.
  2. Bibliotekarz obowiązkowo stosuje środki ochrony osobistej.
  3. Obowiązuje zakaz przemieszczania się po pomieszczeniach innych niż biblioteka.