Chroń siebie i innych przed zachorowaniem!

Szanowni Rodzice, zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej, apelujemy do Państwa, żebyście nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

Przypominamy także podstawowe metody zapobiegania chorobom przenoszonym drogą kropelkową (które zabezpieczają również przed zakażeniem koronawirusem):

Często myj ręce, używając mydła i wody,  a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos.

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą lub kichają.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust  (jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni skażonej wirusem na siebie)

Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Więcej informacji o koronawirusie znajdziesz na stronie przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia (kliknij).

Infolinia NFZ (dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem): 800-190-590

Adres najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicza w Poddębicach, ul. Mickiewicza 16, telefon alarmowy: 607-880-455.