Rok szkolny 2019/2020

Z mitologią za pan brat

8.11.2019 r. grupa uczniów z klas piątej oraz szóstej wzięła udział w przedstawieniu teatralnym, zrealizowanym w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli.

Uczniowie obejrzeli musical dydaktyczny pt. Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty, który przypomniał im losy mitologicznych bohaterów.

Czytaj więcej...

Pamiętamy o Zmarłych

W październiku 2019 roku w naszej szkole trwała zbiórka Akcja Znicz. Kwesta miała na celu uczczenie pamięci poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej oraz powstańców powstania listopadowego i styczniowego. Zebrane datki zostały przeznaczone na zakup wiązanek kwiatów i zniczy.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Sportowe sukcesy w turnieju Tymbarku

Po sukcesach w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych przyszedł czas na pikę nożną. 21 października w Uniejowie odbył się Piłkarski Turniej Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku. W grupie U12 szkołę naszą reprezentowały dwa zespoły piłkarskie: chłopaków i dziewczyn.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowały się dziewczyny które zdobyły I miejsce pokonując po rzutach karnych drużynę z Pęczniewa (w regulaminowym czasie był wynik remisowy 0:0).

Czytaj więcej...

BohaterON – włącz historię!

W dniach 1-22 października uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BohaterON – włącz historię!.

Pierwszym etapem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z tematyką Powstania Warszawskiego – nauczyciele podczas lekcji wychowawczych opowiadali dzieciom o powstaniu, jego przebiegu oraz skutkach. Nie obyło się bez materiałów faktograficznych zaczerpniętych ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego – na uczniach największe wrażenie zrobiły fotografie małych Powstańców oraz relacje - dorosłych dziś już ludzi - z tego trudnego czasu.

Czytaj więcej...

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)