Dla Ciebie, Niepodległa!

W tym roku obchody odzyskania niepodległości przez Polskę przybrały w naszej szkole nową formę. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wszystkie klasy wzięły udział w uroczystym apelu, angażując się w śpiewanie dla Niepodległej. Koncert polskich pieśni patriotycznych "Dla Ciebie, Niepodległa!" został wzbogacony materiałami audiowizualnymi, których autorami i wykonawcami także byli uczniowie: - klasa 4 przygotowała prezentację multimedialną na temat Józefa Piłsudskiego oraz okoliczności odzyskania niepodległości przez nasz kraj , - uczennice klasy ósmej przygotowały rewelacyjny materiał telewizyjny, który zagościł na apelu na kanale NiepodległaTV Gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego święta tak wielkiego zaangażowania oraz umiejętności, które przekuwają teorię w praktykę i cieszymy się, że nasza niezwykła lekcja historii zyskała uznanie zaproszonych Gości:) Jest nam bardzo miło, że na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Pan Krzysztof Woźniak, Wójt Gminy Zadzim, Państwo Kazimierz i Jadwiga Dudczakowie, Pani Agnieszka Kiejnich, przewodnicząca Rady Rodziców, Ksiądz Proboszcz Stanisław Siurdyga.

Przedstawienie.Przedstawienie.Przedstawienie.

MALI RECYTATORZY 2022

3 listopada w naszej szkole odbył się zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs recytatorski dla grup przedszkolnych pod nazwą „Moje ulubione wierszyki”. W konkursie udział wzięło 11 uczestników. Dzieci recytowały wybrane przez siebie wiersze znanych autorów między innymi Brzechwy, Tuwima, Konopnickiej i innych. Poziom był bardzo wysoki.

Komisja w składzie:

Dyrektor szkoły p. Katarzyna Nastarowicz,

p. Renata Woźniak,

p. Magdalena Chajdas,

p. Milena Michalak- Gapińska,

miała „ciężki orzech do zgryzienia”,  jeśli chodzi o wybór najlepszego recytatora.

Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca:

I miejsce:

• Oliwia Mańka

• Adam Krzywański

II miejsce:

• Wiktoria Michalak

• Hanna Śmiałkowska

III miejsce:

• Maria Tomaszewska

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali za udział książeczki, nagrodzeni- dyplomy oraz nagrody książkowe.

Serdecznie dziękuję Paniom z jury za poświęcony czas i wsparcie podczas przeprowadzania konkursu.

Anna Bartczyk

KonkursKonkursKonkursKonkursKonkurs

Dzień Dyni na świetlicy.

Dzień Dyni:)

Przedstawienie.

1 Listopada 2022- Pamiętamy o Zmarłych !!!!

1 listopada czcimy pamięć poległych. Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i Kapliczka w Zaborowie.

1 listopada1 listopada1 listopada1

Przedstawienie.Przedstawienie.