Rok szkolny 2019/2020

Najmłodsi programują

Programowania warto zacząć uczyć się od najmłodszych lat. Z takiego założenia wyszedł producent LEGO, który stara się rozwinąć pasję programowania u najmłodszych.

Nauka programowania, zawierająca w sobie elementy robotyki, automatyki oraz informatyki, a to wszystko przy użyciu klocków LEGO.

Czytaj więcej...

Jasełka w kościele parafialnym

W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia w trakcie Mszy Św. o godz. 11:30 uczniowie odegrali jasełka, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Młodzi aktorzy wcielili się w postacie, które oczekiwały na przyjście Jezusa Chrystusa na świat. Na chwilę przenieśliśmy się do Betlejem, gdzie do Dzieciątka Jezus przybyli pasterze i królowie z podarunkami, Aniołowie obwieszczający dobrą nowinę.

Czytaj więcej...

Stajenka pełna niebieskiej chwały czyli jasełka

17 grudnia 2019 r. odwiedziliśmy podopiecznych w schronisku dla bezdomnych w Feliksowie.

Nasi uczniowie przedstawili jasełka pt. Stajenka pełna niebieskiej chwały, ale to nie wszystko...

Gorące podziękowania przekazujemy Rodzicom naszych małych artystów za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla osób przebywających w tym schronisku.

Czytaj więcej...

Mikołajkowa Marzycielska Poczta

W dniu, kiedy wszyscy wspominają najbardziej lubianego świętego – czyli w mikołajki – klasa czwarta wzięła udział w akcji Marzycielska Poczta, która polega na pisaniu listów do chorych dzieci.

W myśl zasady, że dawanie innym to największa radość, uczniowie postanowili napisać do dwunastoletniej Martynki Kurek, chorej na mukowiscydozę, przez którą dziewczynka nie może chodzić do szkoły i w zasadzie nie ma kontaktu z rówieśnikami.

Czytaj więcej...

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)