Kangur Matematyczny 2020 - wyniki

Znamy już wyniki jednego z najsłynniejszych konkursów: Kangura Matematycznego, w którym (tradycyjnie) wzięli udział uczniowie naszej szkoły – a w tym roku było ich dziewiętnaścioro.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach tegoroczna edycja Kangura Matematycznego odbyła się – po raz pierwszy w historii tego konkursu – w sferze wirtualnej.

Mieliśmy swoich reprezentantów w czterech z sześciu kategorii, w jakich przeprowadzany jest Kangur, a wsparcia w sprawach technicznych udzielała im szkolna koordynatorka konkursu – pani Dorota A. Rusek.

Wyróżnienia zdobyli:

Jan Dudczak z klasy II, który startował w kategorii Żaczek

Patryk Ząbczyński z klasy VIII, który reprezentował nas w kategorii Kadet

Jednej z uczestniczek do wyróżnienia zabrakło... 0,5 punktu!

Wszystkim, którzy zdecydowali się na przetestowanie swojej umiejętności logicznego myślenia, serdecznie gratulujemy! Uśmiech

I zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Kangura Matematycznego.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę logiczną (czteroelementowy TANGRAM), a uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia  – dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas rozdania świadectw.

Autorka informacji: D.A. Rusek