Narodowe Czytanie 2020

Narodowe czytanie jest objęte Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, organizowane jest przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę od 2012roku. W tym roku Balladyna Juliusza Słowackiego była lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834roku, a wydany 5 lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów.

4 września nasza szkoła wzięła udział w Akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klasy VI i VIII na lekcjach języka polskiego czytali fragmenty lektury.