Pierwszoklasiści odwiedzili grób nieznanego żołnierza

W ostatnich dniach przed uroczystością Wszystkich Świętych, korzystając ze słonecznej pogody, 30 października uczniowie z klasy I-szej naszej szkoły odwiedzili grób nieznanego żołnierza na pobliskim cmentarzu w Zygrach.

Dzieci wraz z wychowawczynią oraz nauczycielką j. angielskiego p. Agnieszką Sztendel-Rychlik zapaliły znicz i w zadumie pomodliły się za zmarłych, by uczcić pamięć bezimiennych bohaterów.

Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów również ogromnym przeżyciem - dzieci szły skupione obserwując groby ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Ta jesienna wyprawa była dla naszych uczniów bardzo ważną lekcją wychowania patriotycznego.

Autorka informacji: A. Kulczycka