Najmłodsi na leśnej lekcji przyrody

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 18.10.2018 r. dzieci z klas 1-3 odwiedziły pobliskie leśnictwo Zygry. Tego dnia dzieci, zamiast w szkolnych ławkach i przy tablicy, miały okazję spędzić lekcję przyrody przy tablicach pokazowych na świeżym powietrzu i w otoczeniu pięknego lasu.

Niezwykle interesującą lekcję przeprowadził Pan leśniczy Andrzej Olejniczak oraz Pan Dariusz Pusty.

Dzieci spacerowały i obserwowały przyrodę oraz zachodzące jesienią zmiany w lesie. Rozpoznawały oraz nazywały różne gatunki drzew, a także poznały jak wygląda i jakie ma charakterystyczne cechy sosna smołowa. Mogły zaobserwować jak wyglądają budki dla nietoperzy oraz różne rodzaje karmników dla ptaków.

Dzieci dowiedziały się jak dbać o przyrodę, wspaniale się bawiły i spędziły czas na świeżym powietrzu.

Autorka informacji: A. Kulczycka