Spotkanie z policjantem

Pierwszaki w obecnym roku szkolnym 2018/19 - uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program ten skierowany jest do uczniów klas I szkół podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

W ramach tych działań 30 listopada br. pierwszaki zaprosiły do swojej szkoły koordynatora ds. profilaktyki społecznej KPP w Poddębicach - sierż. Sylwię Kaźmierczak oraz sierż. Grzegorza Florczaka.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1- 3, przedszkolaki oraz klasa 5. Prowadząca spotkanie P. sierż. Sylwia Kaźmierczak zwracała uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w domu, szkole oraz podczas  drogi do i ze szkoły. Przypominała zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.

Podczas spotkania z policjantem uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych oraz omówiła sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

Autorka informacji: A. Kulczycka