Jasełka 2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas III, IV, VI, którzy wraz z chórem przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Zaprezentowali je 19 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.

Za obecność na naszej szkolnej uroczystości dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom.

Autorka informacji: A. Szymańska