Bezpieczne ferie 2019

Zima to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Jednak aby ferie zimowe przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dlatego w dniu 31.01.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2019" ze starszą sierżant Małgorzatą Rzepecką z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, która przeprowadziła z dziećmi zajęcie profilaktyczno - edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznej zabawy w okresie zimowym.

Zwróciła uwagę na miejsca, w których przebywamy w wolnym czasie. Przestrzegła przed ślizganiem się na stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych dróg. Wyjaśniła na co należy zwrócić uwagę podczas zabawy w "bitwę" na śnieżki, by zakończyły się one szczęśliwie. Udzielała również wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Odbyła się pogadanka odnośnie bezpieczeństwa w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

Autorka informacji: A. Kulczycka