Wesołe Skrzaty złożyły Obietnicę Zuchową

"Obiecuję być dobrym zuchem.
Zawsze przestrzegać Prawa Zucha"

Tymi słowami w środę 13 marca 2019 r. zuchy z Gromady zuchowej "Wesołe Skrzaty" w obecności swojej drużynowej Agnieszki Kulczyckiej, swoich rodziców, pani wicedyrektor naszej szkoły Katarzyny Nastarowicz, harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Szadku wraz z druhną phm. Anną Walczak, druha phm. Waldemara Terleckiego i druhny komendant hufca Uniejów phm. Małgorzaty Rosik złożyli Obietnicę Zuchową i stali się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.

Od tej chwili mogą z dumą nosić na mundurze Znaczek Zucha.

Aby otrzymać upragniony Znaczek Zucha nasze zuchy musiały wykazać się doskonałą znajomością Prawa Zucha, przejść próbę dzielności, wypić specjalny elixir, wykazać się umiejętnością milczenia – jako jedno z zadań. Po zakończeniu zadań i złożeniu obietnicy na zucha - druhna komendant wręczyła wszystkim obecnym zuchom Znaczek Zucha i legitymację członkowską.

Po wszystkich przeprawach - zuchy wraz z rodzicami i gośćmi przy blasku świec chętnie częstowały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Autorka informacji: A. Kulczycka