Pierwszoklasiści odwiedzili strażaków

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią A. Kulczycką oraz Panią A. Sztendel – Rychlik w dniu 29.03.2019 r. wybrali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zygrach.

Uczniowie dzięki uprzejmości Prezesa OSP w Zygrach Pana Kazimierza Dudczaka oraz Wiceprezesa i zarazem kierowcy samochodu strażackiego - Pana Łukasza Kiejnicha mieli możliwość zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem strażaków.

Szczególne zainteresowanie wzbudzał wóz strażacki, do którego mogli uczniowie wejść obejrzeć go od środka. Mieli także okazję przyjrzeć się z bliska ubiorowi strażaków, w którym przystępują do akcji ratowniczej oraz przymierzyć hełm strażacki. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy używają w różnych, trudnych warunkach w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków.

W serdecznej atmosferze dzieci zadawały mnóstwo pytań na interesujące je tematy, a Wiceprezes OSP w Zygrach Pan Łukasz Kiejnich na wszystkie odpowiadał tak, aby zaspokoić dziecięcą ciekawość.

Sporo radości sprawiła wszystkim możliwość posługiwania się wężem strażackim i celowania strumieniem wody. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe.

W czasie tej wizyty uczniowie wiele dowiedzieli się na temat niezwykle trudnej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz konieczności nieustannych ćwiczeń, szkoleń i doskonalenia swoich umiejętności.

Serdecznie dziękujemy za przemiłą atmosferę oraz za poświęcony nam czas.Uśmiech

Autorka informacji: A. Kulczycka