Wycieczka do stolicy

25 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy V, VI, VII  wraz z nauczycielami: p. Haliną Słomian, p. Lidią Jarugą i p. Radosławem Rękawieckim wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od  Starego Miasta. Przewodnik pokazywał i opowiadał nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca. Udaliśmy się także na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza.

Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu.

Na koniec odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywne centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznania świata i uczenia się. Mieliśmy okazję dokonać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata.

Autorka informacji: L. Jaruga